آسمان دانلود

تعرفه تبلیغات در سایت

مواد غذایی که در فصل امتحانات مفید است

بیشتر ما به اشتباه فکر می کنیم رمز موفقیت در فصل امتحانات به یک جا نشستن و خواندن مکرر درس ها محدود می شود. اما اشتباه نکنید این، تنها بخشی از رمز موفقیت است و بخش دیگر مربوط به عوامل جانبی نظیر تغذیه می شود.
سال کنکور یکی از سال های مهم و فراموش نشدنی خیلی ها است. اغلب دانش آموزان بالاخره با این روز سرنوشت ساز روبرو خواهند شد. بیشتر ما به اشتباه فکر می کنیم رمز موفقیت در امتحانات به یک جا نشستن و خواندن مکرر درس ها محدود می شود. اما اشتباه نکنید این، تنها بخشی از رمز موفقیت است و بخش دیگر مربوط به عوامل جانبی نظیر تغذیه می شود.

خوب است بدانید که با یک تغذیه درست در فصل امتحانات می توانید هم حافظه خود را تقویت کنید و هم از میزان استرس و اضطراب خود بکاهید و مهم تر از آن با اندامی متناسب پا به دانشگاه بگذارید. فراموش نکنید که تغذیه مناسب در موفقیت شما بی تآثیر نخواهد بود.

دکتر هاشمی دبیر انجمن پیشگیری از چاقی، در آخرین مطالب خود به کنکوری ها توصیه های تغذیه ای در فصل امتحانات می کند که بدین شرح است.

این خوراکی ها به تقویت حافظه شما در فصل امتحانات کمک می کند
پیروی از یک الگوی صحیح تغذیه ای بر بهبود عملکرد تمام ارگان های بدن تأثیر به سزایی دارد. با نزدیک شدن به فصل امتحانات به ویژه کنکور، عملکرد سیستم مغزی و تقویت حافظه از یک سو و کاهش اضطراب از سوی دیگر اهمیت مضاعفی پیدا می کند.

صبحانه خوردن، همانند تمام روزهای سال، اثر قابل ملاحظه ای بر روی حافظه و فراگیری دارد. گنجاندن کربوهیدارت های پیچیده نظیر نان و غلات به ویژه انواع سبوس دار آنها در وعده صبحانه موجب آزادسازی تدریجی قند خون و ثبات نسبی آن در طول روز می شود و کارایی سامانه حافظه ای را ارتقاء می دهد.

همچنین وجود پروتیین در این وعده مانند شیر و پنیر می تواند فراگیری فرد را در فصل امتحانات افزایش دهد. مصرف مغزها (مانند مغز گردو) و آب میوه نیز در وعده صبحانه می تواند در این امر مؤثر باشد.

اساسا فرد باید در همه زمان ها تغذیه مناسب داشته باشد تا در زمان های خاص نیازی نباشد که عادات غذای خود را تغییر دهد.

رعایت هرم غذایی استاندارد و استفاده از همه گروه های غذایی متنوع و متناسب به شکل متعادل، می تواند تمام نیازهای بدن را تامین کند. یعنی با استفاده از گروه نان، غلات، گوشت و جانشین های آن، لبنیات، میوه جات و سبزیجات به میزان کافی ،تمام نیازهای فیزیولوژیک افراد برآورده می شود.

اما یک روش بسیار رایج و در عین حال اشتباهی که در بین افراد وجود دارد استفاده از مکمل ها است. اغلب این مکمل ها نه تنها سودی برای افراد در پی ندارد که در برخی موارد مواد نگه دارنده بکار رفته در این مواد می تواند اثرات سوء مستقیم و غیرمستقیم در فرآیند یادگیری و تمرکز افراد داشته باشد.

برای داشتن تمرکز بالا نیازی به خوردن بیشتر نیست
مبحث دیگری که باید به آن پرداخت باور غلطی است که در ذهن بیشتر خانواده های کنکوری وجود دارد و آن اینکه برای داشتن تمرکز بالا به خوردن بیشتر نیاز است. این، یک باور غلط و رایج است زیرا برای فراگیری در فصل امتحانات نیازی به دریافت کالری بیشتر نیست. حتی بالعکس، دریافت غذاهای سنگین و پر چرب می تواند اختلالات گوارشی و سوء هاضمه را در فرد ایجاد کند که بروز این مشکل،تمرکز فرد را نه تنها بیشتر که کمتر می کند.

برای فراگیری در فصل امتحانات نیازی به دریافت کالری بیشتر نیست‎

 

به وعده های غذایی تان بیشتر توجه کنید
مطلب حائز اهمیت دیگر در این زمینه تقسیم وعده های غذایی به سه وعده اصلی و دو یا سه میان وعده است تا بدن فرد به صورت تدریجی مواد غذایی مورد نیاز خود را دریافت کند. ماست، میوه جات و سبزیجات به همراه وعده های اصلی و یا در میان وعده ها به لحاظ دارا بودن درشت مغذی ها و ریز مغذی های ضروری برای عملکرد مغزی، بسیار مفید هستند.

در ایام امتحانات از خوردن این مواد غذایی پرهیز کنید
پرهیز در استفاده از قندهای ساده نظیر قند، شکر، مربا، نوشابه، شکلات نیز در حفظ آرامش و تمرکز افراد تأثیر دارد. مصرف این گونه مواد، سبب بالا رفتن ناگهانی قند خون می شود که با بالا رفتن سطح انسولین، متعاقب آن افت قند خون و خستگی و بی حوصلگی و سردرد را در پی خواهد داشت که برای دانش آموزان و دانشجویان در ایام امتحانات و همچنین داوطبان کنکور مصرف آن ها توصیه نمی شود و به جای آن مواد حاوی فیبر مانند خرما به عنوان منبعی مناسب تأمین قند خون ،توصیه می شود.

البته ممکن است در مورد شکلات تلخ برای افراد سوالاتی ایجاد شود. توضیح لازم در این مورد این است که خوردن شکلات تلخ در صورتی که شخص در خوردن آن زیادی روی نکند به اندازه مصرف سایر انواع شکلات مشکل ساز نیست. نکته حائز اهمیت در این مورد این است که اولا این نوع شکلات، عاری از مواد قندی نیست و در ثانی مانند سایر انواع شکلات در تهیه آن از کره و انواع چربی ها استفاده شده است .

پس این تفکر غلط را از ذهن خود دور کنید که شکلات تلخ فاقد کالری است یا حتی کالری کم تری دارد زیرا اگر نگاهی به جدول کالری ها بیاندازید ،متوجه می شوید این شکلات ها نسبت به شکلات های دیگر کالری چندان کم تری ندارند .بنابراین هنگامی که مصرف شکلات تلخ زیاد شود ،شخص را با مشکل چاقی و اضافه وزن روبرو می کند.

با این حال خوردن متعادل این شکلات نسبت به شکلات های دیگر بهتر است و تا حدی می تواند انرژی، شادابی و قدرت تمرکز را در افراد بالا ببرد. اما بازهم تاکید می شود این امر به شرطی است که خوردن آن متعادل و به اندازه باشد و از افراط در مصرف آن پرهیزشود.

خواب خوب تاثیر زیادی در کاهش استرس دارد
خواب خوب و مناسب تأثیر قابل ملاحظه ای در کاهش اضطراب، افزایش تمرکز و بهبود فراگیری دارد. نکته خیلی مهم شب قبل از امتحان است. برای اینکه فرد در روز امتحان از تمرکز، شادابی و انرژی بیشتری بهره مند شود، لازم است شب قبل از امتحان خواب کافی داشته باشد. به همین خاطر برای داشتن خواب خوب به همراه آرامش، بهتر است قبل از خواب یک لیوان شیر بنوشید؛ زیرا نوشیدن شیر تا حد قابل توجهی آرامش فرد را تامین می کند.

به طور کلی، لحاظ کردن مصرف شیر و لبنیات در برنامه روزانه افراد توصیه می شود چرا که این مواد به دلیل دار بودن کلسیم، اثر مطلوبی روی کارکرد سلول های عصبی دارد. بدین ترتیب که باعث ایجاد آرامش در افراد می شود و واضح است که وجود آرامش در بالا بردن قدرت تمرکز تاثیر بسزایی دارد.

برای این منظور خوردن شیر در میان وعده قبل از خواب توصیه می شود. به علاوه برخی از خوراکی ها در کاهش اضطراب مؤثرند که در این میان می توان از تخم مرغ، ماهی، خشکبار، حبوبات، سویا و مشتقات آن نام برد و مناسب است تا مقادیری متناسب از آن ها در رژیم غذایی روزانه فرد گنجانده شود.

کم خون ها توجه کنید
یکی دیگر از عواملی که موجب خستگی و عدم تمرکز می شود کم خونی است که برای پیشگیری از این عارضه مصرف مواد غذایی حاوی آهن مانند گوشت، حبوبات، خشکبار و انواع مغزها توصیه می شود.

در فصل امتحانات عملکرد سیستم مغز کاهش می یابد‎

 

خودتان را با این باورهای غلط چاق می کنید
نکته قابل توجه دیگر به ویژه در مورد کنکوری ها، باورهای غلط است. نیاز به انرژی بیشتر در زمان مطالعه و فعالیت ذهنی یکی از این باورها است.

گرچه میزان نیاز به گلوکز به عنوان تنها منبع انرژی سلول های مغزی در زمان مطالعه بالا می رود اما این نیاز به حدی نیست که در باور عمومی جا افتاده است. متأسفانه داوطلبان کنکور و خانواده های آنها با این تصور غلط در دوران مطالعه رو به پرخوری می آورند که این امر در کنار بی تحرکی این دوران اضافه وزن و چاقی را برای آنها به ارمغان خواهد آورد که می تواند برای ایشان دردسرساز شود.

همچنین بی تحرکی در این ایام می تواند مشکلات گوارشی از جمله یبوست را در افراد ایجاد می کند. وجود این مشکلات می تواند دغدغه ذهنی جدیدی برای فرد ایجاد کند و تمرکز وی را برهم زند و در نتیجه در فراگیری این افراد تاثیر گذار باشد.

برای همین توصیه اکید به دانش آموزان و کنکوری ها برای پیشگیری از ایجاد این گونه مشکلات در این ایام این است که پیاده روی را در برنامه روزانه خود جای دهند و علاوه بر این روزانه به مقدار مناسب یعنی بین پنج تا هشت لیوان آب بنوشند و از میوه و سبزیجات حاوی فیبر در طول روز استفاده کنند.

تغذیه سالم باعث شادابی شما می شود
در مجموع باید خاطر نشان کرد که رعایت اصول تغذیه زمان و مکان خاصی ندارد و پیوستگی آن منجر به بهبود عملکرد تمام اعضا از جمله سیستم مغز و حافظه می شود لذا بهتر است افراد برای همیشه از یک الگوی صحیح تغذیه ای پیروی کنند تا با ارتقا سطح سلامتی، زندگی شاداب تری را نیز داشته باشند و در مواقع خاص ناچار به تغییر عادات نادرست خود نباشند.

توصیه در خوردن قهوه و نسکافه
یکی از روش هایی که بیشتر دانش آموزان و افراد در ایام امتحانات برای افزایش سطح هوشیاری به آن روی می آورند مصرف قهوه و مواد حاوی کافیین است. این افراد باید توجه داشته باشند که گرچه مصرف این مواد در کوتاه مدت سطح هوشیاری را بیشتر و خواب آلودگی را کم تر می کند اما مصرف مدوام و دراز مدت کافئین اثر معکوسی دارد ،یعنی بعد از مدتی نه تنها از اضطراب و استرس فرد کم نمی کند که باعث افزایش تحریک پذیری می شود و به مرور از میزان تمرکز فرد می کاهد.

در نهایت مصرف بیش از اندازه و بلند مدت قهوه به ویژه برای افرادی که کنکور را پیش رو دارند و مدت زیادی را صرف مطالعه می کنند ،می تواند اثرات نامطلوب بر سطح فراگیری ایشان داشته باشد.

توصیه آخر
شاید در دوران دانشگاه افراد بسیاری را دیده باشید که با مشکل اضافه وزن روبرو هستند که این چاقی یادگاری از دوران روزهای آماده سازی آنان برای کنکور است که خیل عظیمی از مراجعان مراکز کاهش وزن را تشکیل می دهند.

به همین خاطر توصیه آخر این است که «پیشگیری از بروز چاقی بسیار راحت تر و عملی تر از درمان است و بهتر است افراد در این ایام از تغذیه مناسب و متعادلی برخوردار باشند تا بعد از برگزاری کنکور نیازی به رفع کاهش وزن نداشته باشند.»

مواد غذایی که در فصل امتحانات مفید است - بیتوته

www.beytoote.com/psychology/emtehanat/eat4-bump-exams.html
در فصل امتحانات چی بخوریم و چی نخوریم رمز موفقیت در امتحان , تقویت حافظه ,زمان امتحانات, افزایش تمرکز,زمان مطالعه, ایام امتحانات.

فصل امتحانات و بخور و نخورهای شب امتحان - گروه اینترنتی ...

www.persian-star.org/exam/
توصیه های زیر توصیه های متخصصان تغذیه است که با به کارگیری آنها می .... از مواد غذایی بسیار شیرین و پرچرب در طول دوران امتحانات نه تنها مفید نیست بلکه سبب ...

خوراکی هایی که یادگیری و تمرکز را در امتحانات افزایش می ...

niknews.ir/fa/news/.../خوراکی-هایی-که-یادگیری-و-تمرکز-را-در-امتحانات-افزایش-می-د...
وی ادامه داد: در کنار مصرف مواد غذایی دریایی، مصرف، سیب، آلو، انجیر، خرما و ... وی ادامه داد: مصرف یک لیوان شیر قبل از خواب هم برای خواب آرام در شب ها خوب است و دانش آموزان در این فصل از تحصیل، غذای سنگین نخورند تا صبح با ... مطلب مفیدی بود ممنون.

غذاهای مناسب برای فصل امتحانات - عصر ایران

www.asriran.com › عصرایران دو › خواندنی ها و دیدنی ها
ماهی با دارا بودن امگا ۳ از بهترین دوستان علاقه‌مند به کتاب و مطالعه است. ... ماهی‌ها، ویتامین‌های موجود در حبوبات و سبزی‌جات، مواد غذایی حاوی آنتی‌اکسیدان و آب از مواد غذایی مفید برای ... و حالا مواد غذایی که فواید طولانی مدت برای تقویت فعالیت‌های ذهنی دارند:.

بخور نخورهای فصل امتحانات

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=165916
۲ خرداد ۱۳۹۰ ه‍.ش. - مواد غذایی مفید برای قبل از امتحان ... بهتر است در فصل امتحانات به 3 آفت مهم تغذیه ‌ای که سلامت شما را در این ایام تهدید می ‌کنند و موجب اختلال در ...

مواد غذایی که در فصل امتحانات مفید است - کانون فرهنگی ...

www.kanoon.ir › پزشکی و سلامت › تغذیه
۸ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بیشتر ما به اشتباه فکر می‌کنیم رمز موفقیت در فصل امتحانات به یک جا نشستن و خواندن مکرر درس‌ها محدود می‌شود.

مواد غذایی که در فصل امتحانات مفید است | سازمان بسیج دانش ...

kerman.beest.ir/content/مواد-غذایی-که-در-فصل-امتحانات-مفید-است
مواد غذایی که در فصل امتحانات مفید است. بیشتر ما به اشتباه فکر می کنیم رمز موفقیت در فصل امتحانات به یک جا نشستن و خواندن مکرر درس ها محدود می شود. اما اشتباه ...

تغذیه دانش آموزان در فصل امتحانات - تغذیه و سلامت

behsite.ir/content/articles/madrese/1673/
بررسی های دانشمندان نشان می دهد که غذاهای نشاسته ای مانند ماکارونی، برنج و نان به دلیل تاثیر در کیفیت خواب در شب امتحان مفید است. • در صبح روز امتحان نیز بهتر است به منظور افزایش کارایی مغز، از مواد سرشار از پروتئین یا سرشار از فیبر مانند ...

در شب امتحان از خوردن این مواد غذایی دوری کنید - مجله پزشکی ...

www.hidoctor.ir/19227_در-شب-امتحان-از-خوردن-این-مواد-غذایی-دور.html/
در این مطلب به بررسی مواد غذایی که می تواند عملکرد مغز شما را افزایش دهد می ... تغذیه می تواند در بهبود عملکرد مغزی مفید باشد و باعث شود تا در امتح ان ها موفق شوید. ... بهتر است در ایام امتحان خوراکی هایی را انتخاب کنید که بدنتان به آنها عادت دارد. ۴.

لیست غذایی برای تقویت مغز دانش آموزان - مجله پزشکی دکتر ...

www.hidoctor.ir/8435_لیست-غذایی-برای-تقویت-مغز-دانش-آموزان.html/
۱۶ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. - به اعتقاد درمانگران طب سنتی خانواده‌ها با شروع فصل درس و مدرسه باید ... مواد طبیعی مغذی درنظر بگیرند تا بتوانند مواد لازم و مفید برای تمرکز ... از دیدگاه درمانگران طب سنتی صبحانه از مهم‌ترین وعده‌های غذایی است که ... این است که از درس خواندن خیلی زود خسته می‌شوند و شب امتحان با شب‌های دیگر برای‌شان هیچ فرقی ندارد.

به کودکان خود در زمان امتحانات چه غذایی دهیم - مجله پزشکی ...

www.hidoctor.ir/19219_به-کودکان-خود-در-زمان-امتحانات-چه-غذایی.html/
برخی از مواد غذایی هستند که می توانند فعالیت مغز را تا حد بسیار زیادی افزایش دهند. ... تا به خیال خود فرزندانشان ازنظر تغذیه ای تقویت شده و در فصل امتحانات نمره های ... مفید و ضروری است و به همین دلیل توصیه می شود از این مواد نیز استفاده کنید.

نسخه چاپی - چی بخوریم سرجلسه امتحان مغزمان هنگ نکند؟!

iusnews.ir/en/print/190192/‫چی-بخوریم-سرجلسه-امتحان-مغزمان-هنگ-نکند؟!‬/
فصل، فصل امتحان است و یکی از راه‌های کسب نتیجه بهتر در کنار پشتکار و درس خواندن، ... خوردن غذاهای سنگین پیش از درس خواندن یا قبل از رفتن سر جلسه امتحان، باعث می‌شود انرژی بدن ... هل، داوطلبی که عادت به مصرف مواد قندی زیاد پیدا کرده، سر جلسه کنکور دچار افت قند می شود. ... در این دوره مصرف گوجه فرنگی هم بسیار مفید می‌باشد.

زیتون سبز - تغذیه در فصل امتحانات

www.poorali77.blogfa.com/post-97.aspx
زیتون سبز - تغذیه در فصل امتحانات - بگذارید غذایتان نخستین پزشک شما باشد. ... به طور کلی صبحانه ای مفید و مغذی است که در عین کم حجم بودن، غنی بوده و حداقل 2 تا 3 ساعت کودک را سیر نگه دارد و مهم تر ... مواد غذایی خوبی برای تحریک اشتها هستند.

تغذیه مناسب در زمان امتحانات - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/106382/تغذیه-مناسب-در-زمان-امتحانات
در زمان امتحانات بهتر است به علاقه غذایی بچه ها بیشتر از قبل بها داد و غذاهایی را تهیه کرد که آن ها دوست دارند و اگر غذایی برایشان لازم و مفید است و آن ها را دوست ندارند ...

توصیه‌های غذایی برای ایام امتحانات دانشجویان - موسسه آموزش ...

shahabdanesh.ac.ir/web/37732/18
توصیه های بهداشتی در ارتباط با غذا برای دانشجویان بخصوص در ایام امتحان ... عسل: عسل از دسته مواد غذایی است که به عنوان معجزه در اختیار بشر قرار گرفته است، زیرا حاوی مواد مغذی ... از خوردن قهوه و چای پررنگ خودداری کنید اما چای کم رنگ مفید است.

امتحان دارم ، چی بخورم ، چی نخورم! - تعامل

www.taamolnews.ir/fa/news/88890
فصل امتحانات که می شود، خانواده ها بیشتر مراقب خورد وخوراک وزمان خواب فرزند دانش ... که استرس دانش آموزان زیاد است، مصرف مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها مفید است ...

مواد غذایی مغذی فصل امتحانات - اس ام اس جدید

smsbaz.org/nutritious-food-exam-period/
اولین نکته در یک امتحان، از بین بردن استرس هست ! گاهی استرس داشتن در مورد مسایلی است که اصلاً ممکن نیست رخ دهد ! برای مثال، شخص فکر می کند شاید دیر سر ...

رژیم غذایی مناسب در فصل امتحانات - فردا

www.fardanews.com/fa/news/205918/رژیم-غذایی-مناسب-در-فصل-امتحانات
۲۸ خرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - یکی از نکات کلیدی برای موفقیت در دوره امتحانات، این است که از قبل خود را آماده کنید. ... سعی کنید در این دوره استرس زا از مواد غذایی استفاده کنید که عناصر ... چرب مفید در رژیم غذایی فرد تأثیرات عمده ای روی عملکرد مغز انسان دارد.

روزنامه ایران87/3/12: کارشناسان از اهمیت تغذیه مناسب در فصل ...

www.magiran.com/npview.asp?ID=1632740
۱۲ خرداد ۱۳۸۷ ه‍.ش. - یکی از این نگرانی ها، تغذیه صحیح در دوران امتحانات است که می تواند به آرامش، .... عموماً باید سعی شود در الگوی غذایی هر خانواده ای، به طور معمول مواد مورد نیاز ... به شمار می آید که لسیتین موجود در آن برای هوشیاری و تمرکز بسیار مفید است.

توصیه های بهداشتی برای موفقیت در امتحانات - هنرستان فنی ...

hfai.ir/page.aspx?id=1041
دانش آموزان دچار استرس می شوند، بلکه والدین آنها نیز در فصل امتحانات روزهای ... بعضی مواد اثرات نامطلوبی در یادگیری دارند به عنوان مثال مصرف مقدار زیادی ... خواب آلودگی می گردد و یا هر ماده غذایی که بیش از ظرفیت کودک به او خورانده شود توصیه نمی شود. ▫ مواد ... اینکه توصیه می کنند در جلسه امتحان خوردن شکلات مفید است آیا صحت دارد؟

بهترین برنامه غذایی برای فصل امتحانات - تا سلامتی ...

tasalamati.com/e/2Mzml/
مواد غذایی که می توانید با آن ها صبحانه ای کامل و اشتها آور فراهم کنید، شامل: ... بنابراین چند نکته نان روغنی به همراه پنیر و گردو، صبحانه ای مقوی و مفید است.

فصل امتحانات و بخور و نخورهای شب امتحان - مدرسه هوشمند

www.paralak1.ir/index2.php?app=content&catid=78&itemid=496
توصیه های زیر توصیه های متخصصان تغذیه است که با به کارگیری آنها می .... از مواد غذایی بسیار شیرین و پرچرب در طول دوران امتحانات نه تنها مفید نیست بلکه سبب ...

نکات تغذیه ای در شب امتحان - پارسی طب

fa.parsiteb.com › تندرستی و تغذیه
رتبه: ۵ - ‏۱ رأی
2- بررسی‌ های دانشمندان نشان می دهد که غذاهای نشاسته ‌ای مانند ماکارونی، برنج و نان به دلیل تاثیر در بهبود کیفیت خواب، در شب امتحان مفید هستند. 3- صبح روز امتحان بهتر است به منظور افزایش کارایی مغز، از مواد سرشار از پروتئین یا سرشار .... مهرداد: باسلام ۳۴سال دارم نزدیک به ۸سالی هست فصل سرما لرز امانمو گرفته آزمایشات هم مشکل.

شب امتحان چی بخوریم تا 20 بگیریم؟ - خبرآنلاین

www.khabaronline.ir/detail/215408/society/health
۲ خرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - فصل امتحانات دانش آموزان رسیده است و استرس پدر و مادرها برای نمره های ... شب ها خوب است: دانش آموزان در این فصل از تحصیل، غذای سنگین نخورند ... ترابی گفت: وجود برخی مواد مغذی در صبحانه مثل تخم مرغ که از گرسنگی در زمان امتحان ...

کاهش استرس در ایام امتحانات با تغذیه مناسب - مشرق

www.mashreghnews.ir/fa/news/.../کاهش-استرس-در-ایام-امتحانات-با-تغذیه-مناسب
۱۲ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. - استرس و اضطراب از حس های مشابه و آشنای دوران دانش آموزی است که می توان این نوع ... دانش آموزان در فصل امتحانات تخم مرغ، کنجد، عسل و غذاهای حاوی آهن مصرف کنند. ... ترابی ادامه می دهد: وجود برخی مواد مغذی در صبحانه کمک می کند به ذخیره انرژی در ... ها در کاهش اضطراب دانش آموزان بسیار مفید است چرا که اضطراب موجب کاهش ...

4 خوراکی که استرس کنکور و امتحان را کم می‌کنند - دانشجو ...

daneshjooonline.com/newsDetails.php?newsId=1300
هر چقدر هم که خوب درس خوانده باشید، استرس کارایی مغز شما را کاهش می‌دهد و ... فسفر، آنزیم، اسیدهای آلی است که این عناصر در تجدید قوای جسمانی و ایجاد آرامش مفید هستند. ... است در شب کنکور غذای سبکی بخورند، گفت: عسل، خرما و پنیر مواد غذایی بسیار خوبی ... مظهری استفاده از سالادهای فصل را در افزایش یادگیری موثر دانست و تاکید کرد ...

آشنایی با غذاهایی که کنکوری‌ها باید بخورند و نخورند - همشهری

hamshahrionline.ir/details/175031
۴ تیر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - افراد متقاضی شرکت در امتحان کنکور باید از غذاهایی که حالت خواب آلودگی در ... بله باید داوطلبان غذاها در وعده‌های کوچک و سبک صرف کنند؛ به‌عنوان مثال بهتر است غذاها در پنج وعده ... مصرف چه مواد غذایی‌ای برای تقویت حافظه و بهبود عملکرد سیستم ... تنفس عمیق بسیار مفید است چرا که در این تمرین ریه‌ها اکسیژن کافی ...

تغذیه در ایام امتحانات - سایت رسمی مجله غذا

www.ghazaa.com/2014-01-25-08-50-26/...و-غذا/1425-1390-12-13-11-04-03.html
پزشکان توصیه می کنند که دانش آموزان در فصل امتحانات، به دلیل افزایش ... نیز به علت وجود اسیدهای آمینه و مواد مفید دیگر بهتر است که جایگزین قهوه و نوشابه شود.

جام نیوز - نسخه ی متنی - فصل امتحانات و بخور و نخورهای شب ...

www.jamnews.ir/textversion/detail/news/427126/188
۲ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - توصیه های زیر توصیه های متخصصان تغذیه است که با به کارگیری آنها .... حد از مواد غذایی بسیار شیرین و پرچرب در طول دوران امتحانات نه تنها مفید ...

مواد غذایی مفید در فصل امتحانات · - مشاوره تحصیلی

smfarabi.ir/519/مواد-غذایی-مفید-در-فصل-امتحانات/
۲۱ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - مواد غذایی مفید در فصل امتحانات. ra4-4268. بیشتر ما به اشتباه فکر می کنیم که رمز موفقیت در امتحانات را به یک جا نشستن و خواندن مکرر درس ها ...

تغذیه صحیح در فصل امتحانات-روزنامه شرق 5/3/86 - Dr . ...

www.parsdiet.com/articles/000382.php
مصرف مواد غذایی تامین کننده انرژی کافی در زمان قبل از امتحان برای مطالعه و به ... بسیار مفید است و در مورد ماست بایستی به این نکته توجه داشت که به علت وجود ماده ای ...

تغذیه سالم برای کودکان در فصل امتحانات - بیست ستون

www.bistsotoon.com/p/تغذیه-سالم-برای-کودکان-در-فصل-امتحانات
۱۰ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بهترین غذا در ایام امتحانات ماهی است. ... تخم مرغ سرشار از پروتئین و مواد مغذی بدن است . پس تخم مرغ را به صورت ... اگر فرزندتان غذایی که برایش مفید است را دوست ندارد ، آن را با چاشنی دوست داشتنی خوشمزه کنید و به او بدهید. در دوران ...

تغذیه مناسب در فصل امتحانات | روزنامه باختر

bakhtardaily.ir/?p=25398
۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - مواد غذایی که می توانید با آنها صبحانه ای کامل و اشتها آور فراهم کنید شامل: ... به طور کلی صبحانه ای مفید ومغذی است که در عین کم حجم بودن غنی بوده و ...

خبرگزاری آریا - مواد غذایی که در فصل امتحانات مفید است

www.aryanews.com/News.aspx?code=20160106160951338&svc=161
۱۶ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ظ. مواد غذایی که در فصل امتحانات مفید است. خبرگزاری آریا-. شیر و پنیر می تواند فراگیری فرد را در فصل امتحانات افزایش دهد . بیشتر ما به اشتباه ...

فصل امتحانات و تغذیــــه - آموزش ابتدایی

roshdno.persianblog.ir/page/0n0n
یکی از این نگرانی ها، تغذیه صحیح در دوران امتحانات است که می تواند به آرامش، تمرکز و .... مصرف مواد غذایی حاوی لستین و کولین نظیر انواع مغزها و دانه های روغنی، گندم جوانه زده، آرد ... از خوردن قهوه و چای خیلی پررنگ خودداری کنید چای کم رنگ مفید است .

بهترین برنامه غذایی برای فصل امتحانات | سایت خبری

ir79.ir › سلامت
۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - برنامه غذایی امتحانات ، بهترین برنامه غذایی برای فصل امتحانات : از آنجایی که ... مواد غذایی که می توانید با آن ها صبحانه ای کامل و اشتها آور فراهم کنید، شامل: ... به طور کلی صبحانه ای مفید و مغذی است که در عین کم حجم بودن، غنی بوده و ...

بخور و نخورهای شب امتحان - جالب | دوست داشتنی و مفید

jaaleb.ir/content/بخور-و-نخورهای-شب-امتحان
فصل امتحانات ... توصیه‌های زیر توصیه‌های متخصصان تغذیه است که با به‌کارگیری آنها می‌توانید با این مشکلات مقابله کنید. ... حد از مواد غذایی بسیار شیرین و پرچرب در طول دوران امتحانات نه تنها مفید نیست بلکه سبب افزایش وزن و بروز چاقی‌ ‌می‌شود.

[PDF]ﺗﻐﺬﯾﻪ داﻧﺶ آﻣﻮزان در ﻓﺼﻞ اﻣﺘﺤﺎﻧﺎت

www.zums.ac.ir/files/health/picture/khanevadeh/taghziehemtehan.pdf
ﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﻏﺬا و اﺳﺘﺮاﺣﺖ ﻣﺎﻧﻊ ﻣﻂﺎﻟﻌﻪ ﻣﯽ. ﺷﻮد، در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ ... در ﺻﺒﺢ روز اﻣﺘﺤﺎن ﻧﯿﺰ ﺑﮫﺘﺮ اﺳﺖ ﺑﻪ ﻣﻨﻆﻮر اﻓﺰاﯾﺶ ﮐﺎراﯾﯽ ﻣﻐﺰ، از ﻣﻮاد ﺳﺮﺷﺎر از ﭘﺮوﺗﺌﯿﻦ ﯾﺎ. ﺳﺮﺷﺎر از ﻓﯿﺒﺮ ... ﺳﯿﺐ در ﮐﺎھﺶ اﺿﻂﺮاب ﺑﺴﯿﺎر ﻣﻔﯿﺪ اﺳﺖ.

منابع غذایی مفید برای فعالیت مغز و اعصاب | شهزاد محمدیان - ...

www.armitaclinic.ir/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=13534
فصل امتحانات نزدیک است و کنکوری ها هم از همین حالا باید برای امتحان آماده شوند لازم است ... سلنیم نیز یکی از مواد مفید برای سلامت مغز می باشد که اثرات سمی فلزات ...

توصیه های غذایی برای فصل امتحانات - جام جم آنلاین

jamejamonline.ir/sara/2409920113535843538/توصیه-های-غذایی-برای-فصل-امتحانات
۸ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - در فصل امتحانات قرارداریم و این روزها همه دانش آموزان و دانشجویان در حال آماده شدن ... شوند البته قابل ذکر است که مواد نشاسته ای را هم در حد اعتدال مصرف کنند. ... سبوس دار ، جوانه ها بخصوص جوانه گندم بسیار مفید است همچنین شیر و لبنیات ...
نظرات آموزشی , شنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۵، ۰۹:۳۴ ق.ظ
۲۸۳ کاربر این مطلب را دیده اند و تعداد کل بازدید ها از این پست : ۳۳۶

سریال های در حال پخش

بایگانی