آسمان دانلود

تعرفه تبلیغات در سایت

بیماری هاری چگونه منتقل میشود؟,

 هاری چگونه منتقل میشود؟,روش انتقال بیماری هاری چگونه است؟, چگونه بیماری هاری منتقل میشود؟,راه های انتقال بیماری هاری چگونه است؟,انتقال بیماری هاری چگونه است؟,چگونه بیماری هاری انتقال می یابد؟,راه انتقال بیماری هاری چیست؟,منتقل شدن بیماری هاری چگونه انجام میشود؟,چگونگی منتقل شدن بیماری هاری,

بیماری هاری چگونه منتقل میشود؟

هاری بیماری ویروسی است که موجب التهاب مغزی حاد می‌شود. ویروسی از خانواده رابدو ویریده این بیماری را ایجاد می‌کند. این ویروس در تمام حیوانات خون‌گرم از جمله انسان می‌تواند ایجاد بیماری کند. ویروس از بزاق حیوان مبتلا به هاری و محل گازگرفتگی وارد بدن شده در ماهیچه‌ها به سمت اعصاب انتهایی می‌رود و شروع به تکثیر می‌نماید.

مرگ در صورت ابتلاء به هاری تقریباً قطعی است و در طول تاریخ تنها ۶ انسان از هاری جان سالم به‌در برده‌اند. نجات یک دختر ۱۵ ساله از هاری در ویسکانسین، ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۰۴ اولین مورد گزارش شده از غلبه دستگاه ایمنیانسان بر این بیماری بدون استفاده از درمان‌های خاص ضدهاری بود

بیماری هاری در ایران

در گزارش «اتحاد جهانی علیه هاری» که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد مرگ و میر سالانهٔ ناشی از هاری در ایران بین ۲۰ تا ۹۰ نفر اعلام شد. در این گزارش سرانه ابتلاء به هاری در یکصدهزار نفر جمعیت در ایران بین ۰٬۰۳۸ تا ۰٬۱۹ عنوان شده است. همچنین آمار و ارقام ارائه‌شده از سوی مقام‌های بهداشتی ایران نشان می‌دهد تعداد ابتلاء و مرگ و میر ناشی از هاری انگشت‌شمار است و به گفته آن‌ها این بیماری در ایران تقریباً ریشه‌کن شده است. به گفته رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، سالانه میلیاردها ریال صرف پیشگیری از بیماری هاری در ایران می‌شود و «کمتر بیماری واگیر در کشور وجود دارد که به اندازه این بیماری برای آن هزینه شود».

عامل بیماری هاری

عامل بیماری هاری نوعی ویروس RNA دار و نوروتروپ است، یعنی تمایل به سیستم عصبی دارد و وقتی به سیستم عصبی مرکزی حمله نماید تقریباً همیشه موجب مرگ میزبان می‌گردد.

راه‌های انتقال بیماری هاری

مهمترین راه انتقال هاری به انسان گاز گرفته شدن توسط حیوان هار است؛ بنابراین لمس و نوازش، ضربه زدن، لیس زدن پوست سالم، بوسیدن و یا هر روش دیگر، امکان انتقال هاری وجود نخواهد داشت. حتی اگر حیوانی شما را گاز گرفت، تنها در صورتی احتمال ابتلاء به هاری وجود دارد که حیوان حامل ویروس هاری باشد و ویروس به سیستم عصبی و بزاق حیوان وارد شده باشد؛ بنابراین هر گاز گرفتگی به معنی انتقال بیماری هاری نیست با این حال اقدامات درمانی و پیشگیرانه پس از گاز گرفته شدن ضروری است. (حیوان هار حداکثر ۱۰ روز زنده خواهد ماند.

درمان بیماری هاری

کسی که توسط حیوانی مشکوک به هاری گاز گرفته شود باید فوراً محل گارگرفتگی را با آب و صابون به مدت حداقل ۱۵ دقیقه شستشو دهد و سریعاً به یک مرکز مقابله با هاری مراجعه کند تا با واکسیناسوین هاری درمان شود. شست‌وشوی زخم مربوط به گازگرفتگی حیوان و بخیه نکردن و بازبودن زخم بسیار مهم است و اساس پیشگیری و درمان هاری است. سپس می‌توان از مواد ضدعفونی کننده مثل بتادین برای زخم استفاده نمود چون ویروس هاری به نور و جریان هوا حساس است در نتیجه زخم نباید بخیه زده شود و حتی الامکان روی زخم باز باشد.به صورت معمول واکسیناسیون تا ۶ روز پس از گازگرفتگی و قبل از بروز علائم بیماری هاری می‌تواند ۱۰۰ درصد بیماری را از بین ببرد.

هاری چیست و چگونه منتقل می‌شود؟ - ایسنا

www.isna.ir/news/93041710033/هاری-چیست-و-چگونه-منتقل-می-شود
۱۷ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - مسئول بیماری‌های مشترک مرکز بهداشت خوزستان گفت: هاری، یک بیماری ویروسی فوق‌العاده کشنده است که موجب عفونت دستگاه عصبی مرکزی می‌شود.

بیماری هاری چیست و چگونه از آن پیشگیری کنیم .(چگونگی ...

www.pezeshk.us/?p=5981
۲۲ دی ۱۳۸۵ ه‍.ش. - هاری یک بیماری ویروسی کشنده است که مخصوص گوشتخواران اهلی و وحشی بوده و ... و در موقع پنجه کشیدن می تواند ویروس را از طریق خراش به انسان منتقل نماید. ... و دستگاه تنفسی تلف می شود و یا در بیشتر مواقع حیوان مضطرب و کم کم به ...

بیماری هاری | بیماری هاری چگونه منتقل میشود؟ | روش انتقال ...

www.kolbenews.ir/post/2246/بیماری-هاری-چگونه-منتقل-میشود.html
۲ ساعت پیش - بیماری هاری چگونه منتقل میشود؟ هاری بیماری ویروسی است که موجب التهاب مغزی حاد می‌شود. ویروسی از خانواده رابدو ویریده این بیماری را ایجاد می‌کند.

راه های سرایت هاری به حیوان و انسان - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/104817/راه-های-سرایت-هاری-به-حیوان-و-انسان
ویروس هاری از طریق مخاط آلوده نیز به انسان و حیوان های دیگر منتقل می شود . بنابر این سگ ها و گربه های به ظاهر سالم که در اواخر دوره نهفتگی بیماری هاری هستند و هنوز ...

بیماری هاری چگونه منتقل میشود؟ - دیوار

divaar.rozblog.com/1395/08/21/321/بیماری-هاری-چگونه-منتقل-میشود.html
۱ ساعت پیش - Search Results یماری هاری چگونه است؟,چگونه بیماری هاری انتقال می یابد؟,راه انتقال بیماری هاری چیست؟,منتقل شدن بیماری هاری چگونه انجام میشود؟

بیماری هاری چگونه منتقل میشود؟

webpic.rozblog.com/بیماری-هاری-چگونه-منتقل-میشود؟/
بیماری هاری چگونه منتقل میشود؟هاری بیماری ویروسی است که موجب التهاب مغزی حاد می‌شود. ویروسی از خانواده رابدو ویریده این بیماری…,بیماری هاری چگونه منتقل میشود؟

هاری چیست و چگونه منتقل می شود؟ - سایت خبری تحلیلی هشت صبح

tnews.ir/news/268027554328.html
۱۸ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - مسئول بیماری های مشترک مرکز بهداشت خوزستان گفت: هاری، یک بیماری ... بیماری به وسیله گازگرفتن توسط حیوانات هار به فرد سالم منتقل می شود.

بیماری هاری چگونه منتقل میشود؟ - یک پاتوق

1patogh.ir/بیماری-هاری-چگونه-منتقل-میشود؟.html
۲ ساعت پیش - هاری چگونه منتقل میشود؟,روش انتقال بیماری هاری چگونه است؟, چگونه بیماری هاری منتقل میشود؟,راه های انتقال بیماری هاری چگونه است؟,انتقال بیماری ...

بیماری هاری چگونه منتقل میشود؟ - موتور جستجوی یوک

www.yoook.ir/news/8538/بیماری-هاری-چگونه-منتقل-میشود
۲ ساعت پیش - بیماری هاری چگونه منتقل میشود؟, \r\n هاری چگونه منتقل میشود؟,روش انتقال بیماری هاری چگونه است؟, چگونه.

انتقال بیماری ها از سگ به انسان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=123065
۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۹ ه‍.ش. - بیماری‌ های زونوتیک(Zoonotic) به آن دسته از بیماری ‌هایی گفته می ‌شود که قابل ... 832 عامل، از حیوانات به انسان منتقل می ‌شود و همچنین از میان 156 بیماری نوپدید ... مانند گربه، خفاش، موش، گرگ و راکون هار نیز می ‌تواند منجر به هاری شود.
نظرات آموزشی , جمعه, ۲۱ آبان ۱۳۹۵، ۰۴:۰۱ ب.ظ
۷۸ کاربر این مطلب را دیده اند و تعداد کل بازدید ها از این پست : ۹۵

سریال های در حال پخش

بایگانی